Вознесення Господнє

Євангеліє свята Вознесення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

В той час, коли Ісус воскрес із мертвих, став посеред своїх учнів і до них каже: Мир вам! Вони, налякані і у великім страсі, думали, що духа бачать. Та він сказав їм: Чого стривожились? Чого сумніви постають у серцях ваших? Гляньте на мої руки й ноги: та це ж я! Доторкніться до мене та збагніть, що дух тіла й костей не має, як бачите, що я маю.

Сказавши це, він показав їм руки й ноги. А як вони з радощів іще не йняли йому віри й дивувались, він сказав: Чи не маєте тут чого їсти? Вони подали йому кусень печеної риби і крижку меду. Він узяв їх і їв перед ними. Потім до них промовив: Це слова, що я, бувши ще з вами, сказав вам: треба щоб сповнилось усе написане про мене в законі Мойсея в пророків та у псалмах.

Тоді він відкрив їм розум, щоб розуміли Писання, і до них мовив: Так написано, що треба було, щоб Христос страждав і третього дня воскрес із мертвих, і щоб у його Ім’я проповідувалось покаяння та відпущення гріхів усім народам, почавши від Єрусалиму. Ви – свідки того. Я вам зішлю те, що мій Отець обіцяв був. Сидіть у місті, аж поки не одягнетесь силою з висоти.

Тоді він вивів їх до Витанії і, знявши руки, благословив їх. А як він благословив їх, віддалився від них і став возноситися на небо. Вони ж, поклонившися йому, вернулися з великою радістю в Єрусалим і пробували ввесь час у храмі, славлячи та хвалячи Бога. 

Від Луки 24,36-53.

Синаксар на Вознесення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа 

Слово Йоана Золотоустого на святе Вознесення нашого Спасителя 

Бесіда Йоана Золотоустого на Вознесення Господа нашого Ісуса Христа 

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Вознесіння Господнього, 10 червня 2021 року (відео) 

Проповідь преосвященного владики Діонісія Ляховича на свято Вознесіння Господа і Бога нашого Ісуса Христа. 28 травня 2020

Слава вознесінню Твоєму, єдиний Чоловіколюбче!

Коментар Євангелія на Вознесіння ГНІХ (Лк 24, 36-53)

Празник Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа ( Дії 1, 1 – 12). Біблійний коментар

Слово Митрополита і Архиєпископа Ігора Возняка на Вознесення Господнє

Радість і слава вознесіння Христа

Бути там, де Господь

Слава славі Твоїй, Христе Боже наш

Слава на небі і на землі та моя слава

Інша присутність Господа

«Нерозлучна розлука». Свято Вознесіння Господнього (відео)

Роздуми владики Венедикта над Євангелієм та Апостолом Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа

Живучи плоттю на землі, возносьмося духом з Христом на небеса небес

Він живий. Проповідь Жана Корбона на Вознесення Господнє

Вознесення Господнє. Слово Жана Корбона

Вознесіння Господа і Бога нашого Ісуса Христа

Отець В. Поточняк: «Вознесення – це свято, що пригадує нам про небо, до якого ми всі покликані»

Попрощались і повернулися з радістю великою в надії на наступну зустріч

Вознісся у славі … щоб ми були там, де Він

Вознесіння: Йду, але не лишу вас сиротами …

Прощання, котре не залишає у смутку

В часі Безлітній

L'Ascensione del Signore

Надрукувати