Декада місійності. П'ятий день. Сповнився час: покайтеся і вірте в Євангеліє

П’ятий день
(понеділок, 14 червня 2021 року Божого)

Сповнився час: покайтеся і вірте в Євангеліє

Думки, що проступають у цій проповіді і нанизуються одна на одну переплетені між собою в риторично промовистий спосіб: вони переконливо виводять на поверхню загальні теми керигматичних проповідей, тобто проголошення Христового воскресіння, посилання на Писання і заклик до покаяння.

А тепер, браття, знаю, що вчинили ви це з несвідомості, як і ваші начальники. А Бог учинив так, як Він провіщав був устами Своїх усіх пророків, щоб терпіти Христові. Покайтеся ж та наверніться, щоб Він змилувався над вашими гріхами, щоб часи відпочинку прийшли від обличчя Господнього, і щоб послав обіцяного вам Ісуса Христа, що Його небо мусить прийняти аж до часу відновлення всього, про що провіщав Бог від віку устами всіх святих пророків Своїх! Бо Мойсей провіщав: Господь Бог вам Пророка настановить від ваших братів, як мене; у всім Його слухайтеся, про що тільки Він вам говоритиме! І станеться, що кожна душа, яка не послухала б того Пророка, знищена буде з народу. Так само всі пророки від Самуїла й наступних, скільки їх говорило, також провіщали ці дні. Сини ви пророків і того заповіту, що Бог вашим батькам заповів, промовляючи до Авраама: І в спадкоємстві твоїм усі народи землі благословлені будуть! Воскресивши Свого слугу, Бог послав Його перше до вас, щоб вас поблагословити, щоб кожен із вас відвернувся від злих своїх учинків! (Дії 3,17-26).

Роздуми

У вислові: «Воскресивши Свого слугу, Бог послав Його перше до вас», - вже міститься згадка про те, що «не лише Ізраїль» отримає пропозицію спасіння, у чому, натомість, були надмірно переконані юдеї. Але Ізраїлю, завдяки його особливому статусу в плані спасіння, дано нагоду визначитися на користь відкуплення першим серед усіх народів землі.

Однак в Діяннях апостолів є також слова, які Павло був вимушений виголосити у своїй першій місіонерській проповіді, коли опинився в синагозі Антіохії Пісідійської: «Для вас треба було наперед промовляти слово Боже; та коли ви його відкидаєте від себе й уважаєте себе негідними вічного життя, ось ми звернемося до поган» (Дії 13,46).

На завершення Петро повторно стверджує, що юдеї посідають привілейоване місце в історії спасіння, але й кожен з них так само має потребу в особистому наверненні. Ізраїльтянину слід використати цю свою першість, приймаючи послання про Ісусове воскресіння; читачеві (тобто нам!) варто зрозуміти, що Ізраїль «за плоттю» продовжує бути першим адресатом такого послання.

Завдання

У сьогоднішній молитві:

• просити Господа ласки стати спроможним розпочати справжній шлях навернення і покаяння; – вберегти нас від самовпевненої думки про те, що ми є «праведні», без гріха, а тому відчуваємо зневагу до інших (Лк. 18,9-10); – дарувати нам здатність бути привітними і смиренними, сповненими поваги і любові, щоб завжди нести в собі мир і спокій.
  • дякувати Ісусові, нашому провіднику, який став слугою (і сином), щоб показати нам дорогу, якою можна дістатися до Отця і до серця наших братів.
  • роздумати над уривком з послання апостола Павла до Римлян 3,23-31.

Молитва

Даруй мені, Господи, силу воскресати з моїх немочей, з моїх падінь, з мого гріха, щоб бути свідком Твого воскресіння, свідком того, що хто вірує в Тебе, може воскреснути з будь-якої смертної ситуації, щоб повернутися до життя і знову дати життя. Нехай моє минуле мене не блокує, о мій милий Спасителю. Нехай мої слабкості допоможуть мені відірвати свій погляд від себе і зосередити його на Тобі, Ти бо володієш мистецтвом починати спочатку, звідкіля б до Тебе не взивали. Амінь.

Пояснення біблійного уривку п'ятого дня Декади місійності

Путівник Декади місійності можна отримати в нашому парафіяльному храмі Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі або завантажити тут.

Розпорядок Декади місійності 2021 в Українській парафії Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі

Надрукувати