Декада місійності. Третій день. Сміливість проголошення Слова

Третій день
(субота, 12 червня 2021 року Божого)

Сміливість проголошення Слова

Ключем до всього є воскресіння. Воно визначає поворотний момент в згіршенні хрестом і надає спасенного значення цілій історії Ісуса. Саме тому в добрій половині цієї проповіді міститься наполягання на історичній і спасенній цінності та значимості воскресіння як остаточної і незворотної перемоги над смертю. Аргументація базується на двох підвалинах: на історичному свідченні тих, що були з Ісусом на його історичному шляху («Дванадцятьох», які були достовірними свідками), і на обітниці Писання для того, хто вміє його відчитати у світлі нової події.

Мужі-браття! Дозволю собі сміливо сказати вам про патріарха Давида, що помер і похований, і знаходиться гріб його в нас аж до цього дня. А бувши ж пророком, та знаючи, що Бог клятвою присягнув йому посадити на престолі його від плоду його стегон, у передбаченні він говорив про Христове воскресіння, що не буде зоставлений в аді, ані тіло Його не зазнає зотління. Бог Ісуса цього воскресив, чого свідки всі ми! А отож, як правицею Божою був він вознесений, і прийняв від Отця обітницю Духа Святого, і вилив його, що ви бачите й чуєте. Не зійшов бо на небо Давид, але сам він говорить: Промовив Господь Господеві моєму: Сядь праворуч мене, доки не покладу я твоїх ворогів підніжком ногам твоїм! Отож, нехай ввесь дім Ізраїля твердо знає, що і Господом, і Христом учинив Бог його, того Ісуса, що його ви розп’яли! (Дії 2,29-36).

Роздуми

Чим же є оця «сміливість» («відважно»/«сміливо»)? Безперечно, це щось значно більше від «свободи слова», якою хизувалися атеняни. У тексті Діянь така «сміливість проголошення Слова», така «свобода у поширенні Слова» визнається лише за апостолами (Дії 2,29; 4,13.29.31), за Павлом (Дії 9,27–28; 13,46; 14,3; 19,8; 26,26; 28,31б), за Варнавою (Дії 13,46; 14,3) і за Аполлосом (Дії 18,26).

Мова про внутрішнє звільнення, що дає змогу звіщати Слово, в Ім’я Господа Ісуса, не примішуючи нічого іншого, не додаючи і не віднімаючи нічого. Це голе Слово, в усій своїй силі, що сягає корінням минулого Ізраїля і водночас здатне осягнути сьогодення кожної людини, в будь-якому місці, силою Святого Духа. Під знаком цієї «сміливості» говорить вже більше не Петро чи Павло, Варнава чи Аполлос: сам Господь промовляє з силою. Мова не про людське слово: мова про Слово Боже, що є союзом з людиною і дає їй життя від віку і до віку. Савло отримує цю свободу: це благодать його покликання, що супроводжує на всьому його шляху, як він сам підкреслює в своїх посланнях (2Кор. 3,12; Еф. 3,12; 6,19–20; 1Сол. 2,2).

Завдання

У сьогоднішній молитві:

• просити в Господа сили ніколи не сумніватися в Його милосерді: наші гріхи завжди можна простити, бо Ісус помер за нас і воскрес, щоб прийняти всіх такими, як ми є, з нашими гріхами.
  • дякувати Господу за послання, звернене до всіх людей — юдеїв і поган, — яке ламає всі досі наявні обмеження. Його остаточне попередження є чітким: спасіння не залежить від родових характеристик чи якогось типу людських заслуг, а є неоціненним даром Бога всім тим, які готові визнати дію Бога у Христі.
  • роздумати над псалмом 110 (109): «Сказав Господь Владиці моєму...»

Молитва

Дай мені, о Господи, проповідувати, не виголошуючи проповідей̆; не словом, а власним прикладом, силою, що нестримно тягне за собою, і благотворним впливом моїх вчинків, через видиму схожість з твоїми святими, і явну повноту любові, яку моє серце до тебе відчуває. Амінь

Пояснення біблійного уривку третього дня Декади місійності

Путівник Декади місійності можна отримати в нашому парафіяльному храмі Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі або завантажити тут.

Розпорядок Декади місійності 2021 в Українській парафії Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі

Надрукувати