Декада місійності. Другий день. Господь – переді мною завжди

Другий день
(п’ятниця, 11 червня 2021 року Божого)

Господь – переді мною завжди

Той факт, що Ісус воскрес, не є випадковим, а належить до Божого задуму. Аргументація Петра побудована так: Писання передвістило воскресіння месії; тепер обітниця Писання (за біблійним способом мислення) має стати історичною реальністю; тому Ісусове воскресіння, що реально відбулося, відповідає пророчій обітниці Божій.

Мужі ізраїльські, послухайте ви оцих слів: Ісуса Назарянина, Мужа, що Його Бог прославив вам силою, і чудами, і тими знаками, що Бог через Нього вчинив серед вас, як самі ви те знаєте, Того, що був виданий певною волею та передбаченням Божим, ви руками беззаконників розп’яли та забили. Та Бог воскресив Його, пута смерті усунувши, вона бо тримати Його не могла. Бо каже про Нього Давид: Мав я Господа завжди перед очима своїми, бо Він по правиці моїй, щоб я не захитався. Тому серце моє звеселилось, і зрадів мій язик, і тіло моє відпочине в надії. Бо не покинеш Ти в аду моєї душі, і не даси Ти Своєму Святому побачити тління! 28 Ти дороги життя об’явив мені, Ти мене переповниш утіхою перед обличчям Своїм! (Дії 2,22-28).

Роздум

Проповідь Петра не є нейтральним звітом про минулі події. Зрештою, історія Ісуса — його життя, смерть і воскресіння, — хоч і прив’язана до людської історії й досвіду, набуває значення лише у баченні віри. Після його смерті вона перестає бути провалом чи безглуздою і ганебною несправедливістю, бо належить до божественного «задуму», який по-новому прочитує спільнота через біблійні тексти, які говорять про переслідування і надію праведника; про воскресіння, яке не є просто оживленням трупа, а звеличенням і прославою Ісуса.

Тож Ісус є Господом, який перебуваючи в унікальних стосунках з Богом Отцем, передає віруючим того Духа, яким володіє у повноті (Рим. 1,3-4; Еф. 4,7-12).

Завдання

У сьогоднішній молитві:

• просити для Церкви і для кожного з нас духа істини та розуміння, що перед певним відчуттям безсилля, яке іноді нас наче паралізує, вчинок та ініціатива Петра засвідчують, що все може стати точкою відліку для нового початку. Це може бути скромний початок, але з відчуттям власної відповідальності і покладання на дію Бога: все просвітлене його Словом.
  • дякувати Господу за те, що запрошує нас тепер і завжди кинутися з довірою в Його милосердні обійми. «Коли не віруємо, він зостається вірним, бо сам себе зректися не може» (2Тим. 2,13).
  • роздумати над псалмом 16 (15). «Бережи мене, о Боже, бо я до тебе прибігаю».

Молитва

Господи, скільки разів я думав (думала), що можу щось собі планувати, не вислухавши спершу з покірною терпеливістю Твоє Слово. Скільки часу я втратив (витратила), скільки марних зусиль доклав (доклала)! Як можна не думати, що лише Ти твориш історію спасіння, в якій я можу бути свідком лише, якщо я синхронізуюся з довжиною хвилі Твого Духа? Навчи мене бачити те, що Ти хочеш, і ставити на перше місце таїнство Твоєї волі. Амінь.

Пояснення біблійного уривку другого дня Декади місійності

Путівник Декади місійності можна отримати в нашому парафіяльному храмі Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі або завантажити тут.

Розпорядок Декади місійності 2021 в Українській парафії Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі

Надрукувати