Декада місійності. Перший день. Настав час спасіння для того, хто призиває Господа  

Перший день
(четвер, 10 червня 2021 року Божого)
Вознесення Господнє

Настав час спасіння для того, хто призиває Господа

Апостоли починають ставати свідками воскресіння. Петро пояснює: те, що тільки-но сталося, є не захмелінням, а трепетною дією Святого Духа, обіцяного пророками, це сповнення всякої обітниці Бога і бажання людини.

Ставши ж Петро із Одинадцятьма, свій голос підніс та й промовив до них: Мужі юдейські та мешканці Єрусалиму! Нехай вам оце стане відоме, і послухайте слів моїх! Бо не п’яні вони, як ви думаєте, бо третій час дня [9 година ранку],  а це те, що пророк Йоіл передрік: І буде останніми днями, говорить Господь: Я виллю від Духа Свого на всяке тіло, і будуть пророкувати сини ваші та ваші доньки, юнаки ж ваші бачити будуть видіння, а старим вашим сни будуть снитися. І на рабів Моїх і на рабинь Моїх за тих днів Я також виллю від Духа Свого, і пророкувати вони будуть! І дам чуда на небі вгорі, а внизу на землі ці знаки: кров, і вогонь, і куряву диму. Переміниться сонце на темряву, а місяць на кров, перше ніж день Господній настане, великий та славний! І станеться, що кожен, хто призове Господнє Ім’я, той спасеться (Дії 2,14-21).

Роздуми

Проповідь Петра є чудом. Кілька днів тому перед слугинею і двома незнайомцями він тричі заперечив, що знав Ісуса. Однак він не так вже й ризикував чимось. Тепер же, в оточенні тисяч людей — які легко могли вчинити самосуд над ним, як це невдовзі по тому станеться зі Стефаном — Петро встає і говорить з усією сміливістю. Хіба це не прояв дару Духа? Тому проповідь Петра — це не просто слово, це подія!

Завдання

У сьогоднішній молитві:

• просити розуміння того, що відтепер і надалі я не можу залишатися нейтральним (нейтральною)перед проголошенням, що Ісус є «визволителем», месією і Господом.
  • дякувати за дар Духа, який діє у моїй парафіяльній спільноті і творить єдину духовну дійсність. Видимим і діючим знаком в історії є дія Духа. Петро посилається на цей досвід і переконано нам каже, що кожний, хто призве Ім’я Господнє, той спасеться (Дії 2,21).
  • Роздумати над посланням апостола Павла до Римлян 10,11-21.

Молитва

Прийди, о Святий Духу, пролий світло на Писання, щоб воно не було для мене лише концепцією, поняттям чи посланням, а живим Словом, яке дає мені змогу зустріти Воскреслого. Дай мені його зустріти, Переможця, який зазнав поразки, щоб я був (була) сильнішим (сильнішою) у прийнятті моїх поразок. Дай мені Його зустріти — того, якого відкинули люди, — щоб я не відступав (відступала), коли й мене відкидають через Його Ім’я. Наповни мене Твоєю благодаттю і даруй мені втіху. Амінь.

Пояснення біблійного уривку першого дня Декади місійності

Путівник Декади місійності можна отримати в нашому парафіяльному храмі Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі або завантажити тут.

Розпорядок Декади місійності 2021 в Українській парафії Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі

Надрукувати